Hogyan hibázz sikeresen?

Bevezető

A mai nap folyamán (2024.11.22) lett volna egy ingyenes felfedező hívásom 9:30-kor. A fejem ezt a hívást valamiért 12:30-ra mentette el…, pedig még a naptáramba is 9:30 volt írva. Szóval nem tudom honnan jött a 12:30, de ez nem releváns. Ami releváns az az, hogy nem jelentem meg emiatt a híváson.

 

Írt a csaj instán, akivel lett volna a hívás, hogy “Nem tudok belépni a hívásra.”, a válaszom csak két órára rá érkezett, mivel ekkor nyitottam meg az instám. Egyből bocsánatot kértem, és felajánlottam, hogy pótoljuk ha van kedve. Kedvesen válaszolt szerencsére és eltekintő volt, viszont nagyon sok mindent tudtam leszűrni ebből az apró szituációból amit mind meg szeretnék osztani ebben a bejegyzésben.

 

Minden hiba egy lépcsőfok, amit ha meglépsz fejlődsz!

Szeretek mindent egy hasonlattal leírni, mert azt vettem észre, hogy az emberek sokkal könnyebben értenek meg így dolgokat. Képzeld el úgy minden hibádat, mint egy eléd táruló lépcsőfokot, amit ha meglépsz fejlődsz. És minél magasabbra lépkedsz az életedben ezeken a lépcsőfokokon annál többet fejlődtél életed során.

 

Egy fejlődési lépcsőfokot viszont csak akkor tudsz meglépni, ha a hibádból levonsz egy tanulságot, és a levont tanulság alapján változtatsz a viselkedéseden úgy, hogy a későbbiekben elkerüld ezt a hibát.

 

Az én mai esetemben ez úgy nézett ki, hogy létrehoztam magamnak értesítéseket minden eseményem előtt 1 órával, 5 perccel, és 1 perccel, hogy így lehetőleg soha többet ne forduljon elő, hogy nem jelenek meg egy híváson!

 

Ahhoz pedig, hogy minél jobban elmélyítsem magamban a tanulságot hagytam magamnak időt a gondolkodásra miután elkövettem a hibát. Ez alatt azt értem, hogy ebéd főzés közben nem tereltem el a figyelmem a kedvenc podcastommal, hanem csak gondolkoztam, és hagytam, hogy az agyam a természeténél fogva feldolgozza a frissen történt eseményeket. Ez pedig ez esetben az volt, hogy nem jelentem meg a híváson. Ez a teljesen alapvető működése az agyunknak azért nagyon hasznos, mert így sokkal erőteljesebben elmenti magában azokat a dolgokat, amelyeket el szeretne kerülni a későbbiekben, és ha az ember hagy időt az agyának ezek feldolgozására, akkor sokkal boldogabb életet fog élni a hosszú távon, mivel állandó jelleggel tanul a saját hibáiból!

 

Minél később tanulsz a hibádból, annál hülyébb vagy!

Mondta Alex Hormozi. Egyet értek vele. Azt gondolom, hogy a legokosabb amit valaki tehet az életében az az, hogy a legjobb tudása szerint cselekszik minden élethelyzetében, majd ha balul sült el valami, akkor igyekszik ebből tanulni. És minél hamarabb tanulsz egy hibádból annál okosabb vagy, mivel így el tudod kerülni a jövőben!

 

Nincs baj a hibákkal.

Hibázni jó. Sőt a legjobb dolog, mert csak ekkor fejlődsz az életedben. A hibák nem azt jelzik, hogy béna vagy, hanem azt, hogy aktívan haladsz egy jobb élet felé. Tekinthetsz a hibákra úgy mint a túra jelzésekre. Ha látod akkor tudod, hogy jó irányba haladsz, ha nem, akkor nagy eséllyel nem arra haladsz amerre amúgy akarnál, vagy kéne.

 

Pontosan emiatt minél hamarabb barátkozol meg az egyes hibáiddal és kezeled őket fejlődési lehetőségként, annál hamarabb kezded el a saját életed élni. Én emiatt egy időben helyenként direkt csináltam faszságokat, mert hagy hibázzak. Egyszer például a barátnőmmel sétáltunk a villamoshoz, és mivel csak elkísértem a villamosig, ezért csak bele bújtam egy papucsba. Mínusz fokok voltak…, amikor abba léptem ki a kecóból a barátnőm már nézett, hogy “Ezt a hülye barmot.”, de én határozottan megindultam benn.

 

Szét fagyott a lábam, de jobban megbarátkoztam a félelem érzettel amit érez az ember mielőtt olyat csinálna amiben nem biztos. Jó kis gyakorlat, próbáld ki, ha van kedved. Merj hibázni.

 

Mit vigyél el ebből a bejegyzésből?

Azt gondolom, hogy csak akkor tanult valaki valamit, ha máshogy viselkedik utána, emiatt amikor bármilyen féle okoskodásomat osztom meg, szeretek gyakorlatias lépéseket fűzni hozzá!

 

Szóval: Hogyan hibázz sikeresen?

 

1. Ismerd fel a hibád és rakd félre az egód.

Következőnek ha hibáztál ne próbáld elhessegetni, hanem nézz vele szembe. Ismerd fel a hibád, és fogadd el, hogy béna voltál, törődj bele, lásd be, hogy valamit elbasztál, és ez rendjén van. Drake-nek van egy ilyen mondása, hogy “Azért vagyok itt, hogy hibázzak, nem azért, hogy tökéletesnek tettessem magam!”, egyet értek az öreg Drake bácsival!

Szóval hibázz, és ismerd be.

 

2. Örlődj rajta.

A hibád felismerése után jön a még nehezebb rész. A kellemetlen rész. Hagyd, hogy az agyad tegye a dolgát, és csak figyeld meg ahogy dobálja fel a tucatnyi gondolatot, hogy mit csinálhattál volna jobban, miért vagy béna, és hogyan tehetnéd jóvá.

Használd ki, hogy az agyadba bevan programozva egy tanulságokat levonó alapszoftver, hogy így jobb lehess a későbbiekben!

 

3. Változtass a viselkedéseden!

Nem utolsó sorban pedig, csak akkor tanultál, ha nem esel bele újra ugyanabba a hibába! Szóval változtass valamit a viselkedéseden, hogy elkerüld a felmerült hibát a későbbiekben!

 

Levezető

Nagyon remélem, hogy hasznos volt ez a bejegyzésem. Ez lesz az első a blogomon, aminek lehet, hogy lesz idővel neve is, de elsőre csak feldobálom az írásaimat, mivel nagyon szeretek írni, és okoskodni. Szóval ez egy tökéletes kombináció.

 

Sok sikert az olvasottak felhasználásában, és jó hibázást a későbbiekben.

 

Peace!✌🏼